Close

microsport.pl

 

Bardzo popularnym rodzajem ćwiczeń sportowych są sporty zespołowe, które uprawia się często nie tylko z tego względu, że jest to solidny trening dla naszego organizmu, ale także ze względu na fakt, iż regularnie robione ćwiczenia w grupie, to swego rodzaju forma integracji. Niemniej jednak trzeba wiedzieć, że nie wszyscy są stworzeni do tego, by być członkiem teamu. Nie oznacza to, że ci, którzy na gry zespołowe się nie piszą, nie mają żadnych opcji zażywania czynności sportowych. Jest wiele sportów możliwych do ćwiczenia w pojedynkę, a przykładem okazuje się akrobatyka.

Gimnastyka tego typu to super forma stretchingu czyli rozciągania ciała, a zwłaszcza takie skutki przynosi robienie regularnie pogłębianego szpagatu. Wyróżnia się kilka rodzajów tego ćwiczenia, a wśród nich dwa najpopularniejsze typy, a mianowicie męski i kobiecy.

Szpagat

Pierwsza opcja polega na wysunięciu nogi przed tułów, z kolei druga wiąże się z ułożeniem nogi za tułowiem. W zasadzie oba są tak samo łatwe, czy trudne do wykonania, to zależy od stopnia rozciągnięcia wykonującego go. Jeżeli natomiast masz nogi porozsuwane na bogi, to wtedy w grę wchodzi szpagat męski oraz często określany mianem tureckiego. Podobnie jak przy każdym innym sporcie, także przy gimnastyce ze szpagatem na czele, trzeba wykazywać się regularnością treningów.

Leave a comment

Facebook plugin is not configured. Please add a website for the facebook comments and a number of comments from the Dashboard > Suarez > Additional Options > Facebook.

Your name
Your email address
Website URL
Comment